Badania psychologiczne – robić czy nie robić?

Niektórym przychodzi do głowy taka myśl, aby zrobić sobie badanie psychiki. Skąd jednak ta myśl przychodzi? Dlaczego się pojawia? Przecież osoby zdrowe nie powinny jej w ogóle brać pod uwagę? Otóż – jeżeli i w naszym przypadku o czymś takim pomyślimy – być może nasz umysł wysyła nam informację, że nie funkcjonuje prawidłowo. Zwróćmy więc uwagę, czy ta myśl nie pojawiła się np. po dłuższym okresie przygnębienia, po dłuższym okresie zamartwiania się o własne zdrowie, w czasie, w którym schudliśmy i straciliśmy apetyt czy w czasie chronicznego przemęczenia. Wszystkie te okresy mogły bowiem zrodzić depresję.

Żeby zrobić sobie badania psychologiczne, nie trzeba od razu udawać się do psychologa. Są jeszcze badania internetowe, takie jak np. test Becka, który pomoże nam w ustaleniu pierwszej diagnozy. Test Becka jest miarodajny (i jest to opinia większości psychologów i psychiatrów) i odpowie nam na pytanie: czy powinniśmy udać się do gabinetu psychologicznego? Podsumowując więc, badania warto zrobić, kiedy z naszym życiem psychicznym ewidentnie jest coś nie tak.

Dzień dobry wszystkim. Nazywam się Adrianna Ślupek i jestem lekarzem od ponad piętnastu lat. Kierowana swoim doświadczeniem pragnę wszystkim nagłośnić sprawę zdrowia oraz zdrowego odżywiania się. Mam nadzieję, że każdy z was weźmie te rady do serca 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)